Futbal /vždy/ víťazí

futbalistiDňa 15.3.2009 sa SZŠ Harmónia stala hostiteľom pre žiacke futbalové tímy, zložené z príslušníkov rôznych rás a národností. V priestoroch telocvične si zmerali sily na turnaji " Futbal /vždy/ víťazí" pod heslom " Ukážme rasizmu červenú."
Riaditeľka školy privítala vzácnych hostí podujatia a to pani Katarínu Ráczovú - organizátorku podujatia a národnú ambasádorku pre šport, toleranciu a fair play, bývalú vicemajsterku sveta v šerme, pána Antona Urbana - strieborného olympionika vo futbale v Tokiu, zastupiteľov MÚ Dúbravka p.Ľubicu Szilasziovú a prednostu pána Františka Gúta. Záštitu nad podujatím prevzalo veľvyslanectvo USA na Slovensku. Mladým športovcom sa prihovoril Chargé d'Affaires pán Keith Eddins.
Boj o prvé miesto bol veľmi vyrovnaný. Až rozstrely po nerozhodnom zápase určili víťaza.
Víťazom sa stala QSI International School Bratislava.
Druhé miesto získala Súkromná základná škola Harmónia a tretiu priečku obsadila British International School Bratislava. Podujatie podporili MÚ Dúbravka, Slovenský futbalový zväz, Klub fair play, Slovenského olympijského výboru, Ľudia proti rasizmu, FC Artmedia Petržalka a ďaľší.
V priestoroch školy sa uskutočnila predajná výstava obrazov "Farebný svet", maliarky Barborky Algayerovej, postihnutej Downovým syndrómom. Zároveň sa uskutočnila zbierka na detskú onkológiu.
Sme radi, že na pôde školy sme mohli podporiť šírenie čestnosti, tolerancie a spolupatričnosti medzi deťmi.
 


 


English version

4102585

Úvodná stránka